Cezalı Duruma Düşmemek İçin Yapmanız Gerekenler

Yeni bir ev kiraladığınızda ya da satın aldığınızda, eğer o evde siz ikamet edecekseniz, muhakkak elektrik aboneliğini kendi adınıza yaptırın. Abonelik yaptırmadan önce elektrik sayacının yenisiyle değiştirilmesini isteyin, aksi taktirde sizden önceki abone ve aboneler kaçak elektrik kullanmak maksadı ile, ya da düşük fatura gelmesini sağlamak için elektrik sayacını kısmen devre dışı bırakmış, yada elektrik sayacın çeşitli yerlerine çıplak gözlerle görülmesi neredeyse imkansız olan ince delikler açarak iğne türü cisimlerle sayacın eksik yazmasını sağlamış olabilir.

Elektrik kurumları elektrik sayaçlarını zaman zaman periyodik olarak yenileriyle değiştirir ve sökülen eski sayaçlar, elektrik kurumuna ait laboratuvarlarda incelemeye alınır. İnceleme sonunda, sayaçlarda herhangi bir oynama yapılmış ise o sayacın bağlı bulunduğu aboneye, değişik oranlarda kaçak elektrik tüketim faturası kesilir. Aynı zamanda, o abone hakkında elektrik hırsızlığı suçundan yasal süreç başlatılır.

 

UNUTMAYIN!
Bir başkasının cezasını ödemek, ya da çekmek istemiyorsanız mutlaka elektrik aboneliğini kendi adınıza yaptırın ve ısrarla elektrik sayacının yenisiyle değiştirilmesini isteyin.


Elektrikle İlgili Şikayetinizmi Var?

Artık çaresiz değilsiniz hakkınızı aramak sizinde hakkınız şikayet için Tıklayın

 

Mesken Elektrik Projeleri

İşyeri Elektrik Projeleri

Şantiye Elektrik Projeleri

Bu Sayfayı Paylaş


Facebook Twitter MySpace Google
Daha Fazla...
Copyright © www.bogazicienerji.com


Bu websitesi webservis hosting paneli tarafindan olusturulmustur
web stats