Anasayfa Anasayfa > Elektrik > Elektrik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ACİL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

K.Tarihi: 22 Oct 2013
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bayram_07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ACİL
    Gönderim Zamanı: 22 Oct 2013 Saat 2:14pm
BORÇLU YERE ELEKTRİK ABONELİĞİ

Yeni kiraladığım dükkanın Elektrik aboneliğini yapmak için BEDAŞ'a gittim fakat eski abonenin birikmiş elektrik borcu varmış ve ödenmesi gerekiyormuş aksi taktirde abonelik yapılamaz dediler bende itiraz ettim eski abone beni ne ilgilendirir tanımam etmem dedim fakat yinede borç ödenmeden abonelik yapılamaz dediler ne yapacağımı şaşırdım bu konuda beni aydınlatacak biri var mı ne yapmalıyım iş yerini taşımak için dünyanın masrafını yaptım başka bir yere de taşınamıyorum ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim.

Lütfen bir çözüm önerisi olan varsa ACİL beni aydınlatsın ilginize şimdiden teşekkür ediyorum.

Düzenleyen bayram_07 - 22 Oct 2013 Saat 2:16pm
Yukarı Dön
BOĞAZİÇİ ENERJİ Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group
Simge

K.Tarihi: 01 Jan 2007
Gönderilenler: 12
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı BOĞAZİÇİ ENERJİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oct 2013 Saat 2:22pm
Bağlı bulunduğunuz BEDAŞ İşletmesine EPDK nın 24. Maddesi'ni gösterin sorun kendiliğinden çözülecektir.

ELEKTRİK PİYASASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

MADDE 24 — (1) Zamanında ödenmeyen borçların tahsiline ilişkin hususlar; perakende satış sözleşmesi veya ikili anlaşmalar kapsamında düzenlenir.

(2) Müşterinin perakende satış sözleşmesi veya ikili anlaşmalar kapsamında öngörülen ödemeleri zamanında yapmaması halinde, nihai tüketicilere enerji tedarik eden lisans sahibi şirketlerin bildirimi üzerine, en geç 5 iş günü içerisinde dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından elektriği kesilir. Söz konusu durum iki gün içerisinde dağıtım şirketi tarafından ilgili tedarikçiye bildirilir.

(3) Perakende satış sözleşmesinde belirlenen gecikme zammı fatura son ödeme tarihinden itibaren uygulanır. Uygulanacak gecikme zammı, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51 inci maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranını aşamaz.

(4) Aynı kullanım yerine ait başka müşterilerin önceki dönemlere ilişkin tüketimlerinden kaynaklanan borçları, yeni müşterinin üstlenmesi talep edilemez.

Düzenleyen BOĞAZİÇİ ENERJİ - 22 Oct 2013 Saat 2:35pm
Yukarı Dön
arkuzgun Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

K.Tarihi: 13 Mar 2014
Gönderilenler: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı arkuzgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2014 Saat 7:28am
Merhaba

Otomatik ödeme talimatı banka değişikliği nedeniyle faturam ödenmemiş. Uyarı yazısı apartmanın altındaki elektrik panosu içindeki saatimin üzerine bırakılmış. Tabiki haberim olmadı ve bir sonraki gün elektriğim kesildi.

İtirazım ödeme gecikmesi için alınacak para değil ama her ne sebeple olursa olsun iyi niyetli bir abonenin elektriksiz kalmasını, iyi niyetli hizmet anlayışına sığdıramadım. 

İSKİ, TÜRKTELEKOM gibi kuruluşlarda olduğu gibi abone uyarılabilir ve kesintisiz hizmet sağlanabilir.

Önerim,

1. Kapımı çalıp uyaramıyor ise tebliği bıraktığı pano üzerindeki şalterimi indirseydi şalteri kaldırmak için geldiğimde uyarı yazısını görebilirdim.

2. Günümüz iletişim tekonolojisinden faydalanıp, ödeme yapılmadığı gün mesai bitiminde sesli mesaj, GSM mesaj, e-posta ile abone uyarılırsa iyi niyetli kişilerin elektriksiz kalması önlenir.

Düzenleyen arkuzgun - 13 Mar 2014 Saat 7:29am
Saygılarımla
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2009 Web Wiz

Bu Sayfa 7,422 Saniyede Yüklendi.